Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saw X

Saw X

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
Edit this entry  
28
The Swan

The Swan

2023
×
Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
Edit this entry  
26
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Orlando, My Political Biography

Orlando, My Political Biography

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
The Others

The Others

2001
×
Edit this entry  
19
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
El Conde

El Conde

2023
×
Edit this entry  
14
Pictures of Ghosts

Pictures of Ghosts

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
The Human Surge 3

The Human Surge 3

2023
×
Edit this entry  
10
The Human Surge

The Human Surge

2016
×
Edit this entry  
08
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Bottoms

Bottoms

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
High Hopes

High Hopes

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twixt

Twixt

2011
×
Read prior review Edit this entry  
20
The Gospel According to St. Matthew

The Gospel According to St. Matthew

1964
×
Edit this entry  
15
Pennies from Heaven

Pennies from Heaven

1981
×
Read the review Edit this entry  
15
The Adults

The Adults

2023
×
Edit this entry  
14
Passages

Passages

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Do Not Expect Too Much from the End of the World

Do Not Expect Too Much from the End of the World

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Razzennest

Razzennest

2022
×
Edit this entry  
07
You're Next

You're Next

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Allensworth

Allensworth

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Simone Barbès or Virtue

Simone Barbès or Virtue

1980
×
Edit this entry  
31
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
Edit this entry  
27
Lamentations: A Monument for the Dead World

Lamentations: A Monument for the Dead World

1985
×
Edit this entry  
24
Music

Music

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
S. Darko

S. Darko

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Eureka

Eureka

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
The Mangler

The Mangler

1995
×
Edit this entry  
19
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
Edit this entry  
16
The Unknown

The Unknown

1927
×
Edit this entry  
16
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Instrument

Instrument

1999
×
Edit this entry  
12
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
Edit this entry  
11
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
Edit this entry