Sam has logged 18 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aloha

Aloha

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Focus

Focus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Duran Duran: Unstaged

Duran Duran: Unstaged

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry