Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Marseille Après La Guerre

Marseille Après La Guerre

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Story from Africa

A Story from Africa

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Pocketbook

The Pocketbook

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Entranced Earth

Entranced Earth

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bless Their Little Hearts

Bless Their Little Hearts

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Knights of the Zodiac

Knights of the Zodiac

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sign of Scorpio

The Sign of Scorpio

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seized

Seized

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Claudio

Claudio

2022
×
Edit this entry  
24
Savage Dog

Savage Dog

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Undisputed III: Redemption

Undisputed III: Redemption

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ninja

Ninja

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Undisputed II: Last Man Standing

Undisputed II: Last Man Standing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rejeito

Rejeito

2023
×
Edit this entry  
26
Detective vs. Sleuths

Detective vs. Sleuths

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Furies

Furies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Furie

Furie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry