Sort by

Marcelo Miranda has logged 14 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The House on Skull Mountain

The House on Skull Mountain

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vampire

The Vampire

1945
×
★★★
Edit this entry  
26
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Olhos de Vampa

Olhos de Vampa

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Psycho

Psycho

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mistério na Colônia

Mistério na Colônia

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
This Game's Called Murder

This Game's Called Murder

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
O Retrato do Mal

O Retrato do Mal

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry