Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Warcraft

Warcraft

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Raven

The Raven

2012
×
★★
Read the review Edit this entry