RSS feed for F.

F. has logged 59 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Edit this entry  
17
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Thelma

Thelma

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
The Longest Day

The Longest Day

1962
×
★★★★
Edit this entry  
13
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Beneath Hill 60

Beneath Hill 60

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthorsemen

The Lighthorsemen

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Beirut

Beirut

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Patton

Patton

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Come Sunday

Come Sunday

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Far from Men

Far from Men

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gringo

Gringo

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Riot

Riot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shadows

Shadows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry