RSS feed for F.

F. has logged 68 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monos

Monos

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Call

Last Call

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
An Interview with God

An Interview with God

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry