RSS feed for F.

F. has logged 30 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Rounders

Rounders

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Billy Graham: An Extraordinary Journey

Billy Graham: An Extraordinary Journey

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Come Sunday

Come Sunday

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Edit this entry