• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★★

  • Songs About Love

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Des

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Mister T.

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Icarus. The Legend of Mietek Kosz

    ★★

  • Supernova

    ★★★½

  • (Nie)znajomi

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Eastern

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★