Sort by

Marc has logged 40 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pola X

Pola X

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beyond The Mind's Eye

Beyond The Mind's Eye

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maggie

Maggie

2015
×
Read prior review Edit this entry  
22
Respect

Respect

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Die Rettung der uns bekannten Welt

Die Rettung der uns bekannten Welt

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Daniel, the Wizard

Daniel, the Wizard

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
15
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dear Thomas

Dear Thomas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Caprice

Caprice

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seagull Eggs

Seagull Eggs

2008
×
Edit this entry  
03
The Colours

The Colours

1976
×
Edit this entry  
03
The Breaktime

The Breaktime

1972
×
Edit this entry  
03
Rug

Rug

2006
×
Edit this entry  
03
No

No

2010
×
Edit this entry  
03
Two Solutions for One Problem

Two Solutions for One Problem

1975
×
Edit this entry  
03
The Birth of Light

The Birth of Light

1997
×
Edit this entry  
02
The Story of My Wife

The Story of My Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry