• John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Shadow

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Proud Mary

    ★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★½

  • Only the Brave

    ★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Stronger

    ★★

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Human Flow

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Rough Night

    ★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Faces Places

    ★★★½

  • Wonderstruck

    ★★

  • Everything, Everything

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Princess Cyd

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Get Me Roger Stone

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Lucky

    ★★★½

  • Spettacolo

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Song to Song

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Nobody Speak: Trials of the Free Press

    ★★★

  • This Is Everything: Gigi Gorgeous

    ★★½

  • Menashe

    ★★★½

  • Strong Island

    ★★★★

  • Beach Rats

    ★★★

  • Beatriz at Dinner

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★