• Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Continua?

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Uncharted

    ½

  • Scream

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Aperte Start

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★★★★

  • Titane

    ½

  • The Medium

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Cruella

    ½

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • The Sadness

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Peninsula

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Letter Room

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Eduardo and Monica

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • The Present

    ½

  • The Father

    ★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • White Eye

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Color Out of Space

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★