RSS feed for Marco
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★½
Edit this entry  
22
Zoe

Zoe

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Newness

Newness

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry