• The Crypt Monster

  • Dune

    ★★★½

  • The Insider

    ★★★★½

  • Heat

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★

  • Atlantis: Milo's Return

    ★★

  • Loro

    ★★★

  • The Servant

    ★★★★

  • Assassination

    ★★★½

  • Young Frankenstein

    ★★★½

  • Election

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Spring Fever

    ★★★★

  • We Own the Night

    ★★★

  • La Haine

    ★★★½

  • Le Deuxième Souffle

    ★★★★½

  • Primavera di granito

  • In the Market