• Deep Water

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Feathers

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★

  • The Pharaohs’ Golden Parade

  • Flee

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Cops and Robbers

  • Burrow

  • Paranormal

    ★★

  • Bloodline

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • I Am Afraid to Forget Your Face

  • War and Peace

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Deep End

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Who are you?

  • Josep

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Waiting

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • Days

    ★★★★

  • Back to the Titanic

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★

  • من جديد - Reborn

  • Time

    ★★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Sex, Explained

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • The Egg

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Nimic

  • The Blue Elephant Part 2

    ½

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

  • Tlamess

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★★★