• Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Night of the Coconut

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Palm Springs

  • Minari

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★★★