Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Night of the Coconut

Night of the Coconut

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
Edit this entry  
09
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry