Sort by

MarcosNavarro has logged 71 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
17
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Manhunter

Manhunter

1986
×
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
Edit this entry  
18
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry