• Venom: Let There Be Carnage

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • Aftermath

    ½

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Luca

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Star Wars Biomes

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

  • A Ghost with A Gun

  • Long Toast

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • Mainstream

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★½

  • The Stunt Double

  • What day is it?, Which month?

    ½

  • #Alive

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Out

  • The Half of It

  • Extraction

    ★★

  • The Skywalker Legacy

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ½

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★