Marcos 💭 has logged 39 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Edit this entry  
21
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
½
Edit this entry  
21
Movie 43

Movie 43

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry