Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Impulse

Impulse

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Memoria

Memoria

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry