Sort by

Marco has logged 62 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Masel Tov Cocktail

Masel Tov Cocktail

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promare

Promare

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Devs

Devs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Pervert's Guide to Cinema

The Pervert's Guide to Cinema

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Time Indefinite

Time Indefinite

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night and Fog

Night and Fog

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry