marcricov has logged 37 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amityville 3-D

Amityville 3-D

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blink

Blink

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Polyester

Polyester

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Narayama

The Ballad of Narayama

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Music

Music

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Call

The Call

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cure

The Cure

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Horizon Line

Horizon Line

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Butcher Boy

The Butcher Boy

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sitcom

Sitcom

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beau Pere

Beau Pere

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Demonia

Demonia

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry