• The Latin from Manhattan

  • Frank and Penelope

    ★★

  • Men

    ★★★½

  • Tankhouse

  • Sarkaru Vaari Paata

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★½

  • Lonesome

    ★★½

  • Acharya

    ★★★

  • Are We Lost

    ★★★½

  • Skagit

  • Sweetheart Deal

  • Doula

    ★★★

  • I'll Show You Mine

  • The Twin

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ★½

  • RRR

    ★★★★

  • Moonshot

  • Deep Water

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Bad Axe

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • A Lot of Nothing

    ★★½

  • The Unknown Country

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • I Love My Dad

    ★★★½

  • Spin Me Round

    ★★★

  • Linoleum

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★½

  • Sissy

    ★★½

  • Borrowed

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Dog

    ★★★

  • Happer's Comet

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Flux Gourmet

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Kidz Klub!

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • Straighten Up and Fly Right

  • Hannah Ha Ha

    ★★★★

  • Yelling Fire In An Empty Theater

    ★★★

  • The Civil Dead

  • Give Me Pity!

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★★

  • Girl Picture

    ★★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Blood

    ★★½

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★½

  • Piggy

    ★★★★

  • Every Day In Kaimukī

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Hatching

    ★★★

  • Something in the Dirt

    ★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Framing Agnes

    ★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Babysitter

    ★★½