Sort by

Marcus has logged 542 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Auntie Mame

Auntie Mame

1958
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Artist's Wife

The Artist's Wife

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Mister America

Mister America

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howards End

Howards End

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The MisEducation of Bindu

The MisEducation of Bindu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pop Verve

Pop Verve

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
08
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengement

Avengement

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry