• We Are: The Brooklyn Saints

    ★★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

  • The Ripper

  • Trial 4

  • Athlete A

  • How to Fix a Drug Scandal

  • The Pharmacist

  • There's Something in the Water

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Roll Red Roll

  • Hondros

  • Get Out

    ★★★★★

  • The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

  • Amanda Knox

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

  • The Social Network

  • Black Swan

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Inception

  • Toy Story 3

  • Shutter Island

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Pineapple Express

  • The Dark Knight

  • WALL·E

  • Ratatouille

  • No Country for Old Men

  • Meet the Robinsons

    ★★★★½

  • Batman Begins

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Finding Nemo

  • Monsters, Inc.

  • Pearl Harbor

    ★★★★

  • American Beauty

  • The Matrix

  • Rush Hour

    ★★★★½

  • Titanic

  • Toy Story

  • Pulp Fiction

  • Forrest Gump

  • The Lion King

  • Menace II Society

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

  • The Breakfast Club