Sort by
  • Creed III

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★½

  • Sharper

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Atsuko Okatsuka: The Intruder

    ★★★½

  • Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★

  • Disenchanted

    ★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Rosaline

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★

  • Yvonne Orji: A Whole Me

    ★★½

  • Entergalactic

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Causeway

    ★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Woman King

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • The Sea Beast

    ★★½

  • The Flying Sailor

  • Lightyear

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★

  • Fire Island

  • Le Pupille

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Ice Merchants

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • My Butt Has a Fever

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★½

  • Deep Water

    ½

  • My Year of Dicks

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Navalny

    ★★★½

  • Piggy

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • You’ve Never Been Completely Honest

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★½