Sort by

Marden has logged 11 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry