Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Big Bad Fox and Other Tales

The Big Bad Fox and Other Tales

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kakegurui Twin

Kakegurui Twin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Movie of Eggs

A Movie of Eggs

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ryusei-Kacho

Ryusei-Kacho

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
16
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Influenza

Influenza

2004
×
★★
Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
M.C. Escher: Journey to Infinity

M.C. Escher: Journey to Infinity

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Edit this entry  
09
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★★
Edit this entry  
06
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry