Angeles ✨ has logged 897 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fanatyk

Fanatyk

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Open Grave

Open Grave

2013
×
★½
Edit this entry  
29
Your Face

Your Face

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Be Careful What You Wish For

Be Careful What You Wish For

2020
×
★½
Edit this entry  
28
Bee and PuppyCat

Bee and PuppyCat

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead End

Dead End

2003
×
★★½
Edit this entry  
21
Bring It On Again

Bring It On Again

2004
×
★½
Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No No Sleep

No No Sleep

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Journey to the West

Journey to the West

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Primal

Primal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Flying Luna Clipper

The Flying Luna Clipper

1987
×
Edit this entry  
17
Face

Face

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Don't Want to Sleep Alone

I Don't Want to Sleep Alone

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
Edit this entry  
16
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Sita Sings the Blues

Sita Sings the Blues

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
Edit this entry  
12
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Skywalk Is Gone

The Skywalk Is Gone

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry