Angeles ✨ has logged 109 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Museo

Museo

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Electric Swan

Electric Swan

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Cautionary Tales

Cautionary Tales

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
White Echo

White Echo

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Marooned

Marooned

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Bilby

Bilby

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bird Karma

Bird Karma

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
And Then the Bear

And Then the Bear

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Distance Between Us and the Sky

The Distance Between Us and the Sky

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Aves

Aves

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Still

Still

1978
×
★★½
Edit this entry  
27
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
25
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ryusei-Kacho

Ryusei-Kacho

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Waiting

Waiting

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Changing Batteries

Changing Batteries

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
Edit this entry  
19
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Someone's Gaze

Someone's Gaze

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Best Friend

Best Friend

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Albatross Soup

Albatross Soup

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Balance

Balance

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pay Day

Pay Day

1922
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lorax

The Lorax

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
Free Radicals

Free Radicals

1958
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ghost Town Anthology

Ghost Town Anthology

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry