• The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Start-Up

    ★★★★★

  • Work It

    ★★★

  • The F**k-It List

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • K-12

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Marriage Story: From the Pages to the Performances

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Persona

    ★★★

  • De Pernas pro Ar 3

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Nothing to Hide

    ★★★½

  • Green Book

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ana e Vitória

    ★★★

  • Uma Quase Dupla

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Paradise Lost

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Não Se Aceitam Devoluções

    ★★½

  • Candy Jar

    ★★★

  • The Week Of

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Duck Butter

    ★★★

  • Don't. Get. Out!

    ★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • My Best Friend

    ★★★

  • The Hurricane Heist

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★