Sort by

mareanaa has logged 103 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Misery

Misery

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Regression

Regression

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monster

Monster

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Posthumous Memories

Posthumous Memories

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lie

The Lie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Child Remains

The Child Remains

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Veronica

Veronica

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry