Sort by
  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Aftermath

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • The Princess Switch

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • The Holiday Calendar

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Alpha

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Terminal

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½