Q has logged 150 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
Jackie

Jackie

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Typhoid Mary

Typhoid Mary

1993
×
Edit this entry  
02
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Edge of Love

The Edge of Love

2008
×
★½
Edit this entry  
12
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
02
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★½
Read the review Edit this entry