Sort by

Q has logged 108 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Edit this entry  
25
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★
Edit this entry  
03
Life-Size

Life-Size

2000
×
Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
Edit this entry  
28
Twitches

Twitches

2005
×
Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★
Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Edit this entry