• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Moon Knight

  • The Bubble

  • House Comes with a Bird

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Jackass Forever

  • The Tinder Swindler

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Diana: The Musical

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

  • Malignant

    ★★★★★

  • Nona

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

  • Amy Winehouse & Me - Dionne's Story

  • Pig

    ★★★★

  • Our Lady Lupe

  • Black Widow

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Luca

  • Far From the Tree

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Retreat

  • Leigh-Anne: Race, Pop and Power

  • Star Wars Biomes

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

  • Raising a School Shooter

  • The Funeral of HRH The Prince Philip, Duke of Edinburgh - Live Coverage

  • Why Did You Kill Me?

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

  • Us Again

  • Sweetheart

  • Shangri-La

  • Amend: The Fight for America

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • CODA

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

  • We Can Be Heroes