Sort by

Bethany has logged 177 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read the review Edit this entry  
31
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
Read the review Edit this entry  
31
Paddington

Paddington

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Raising a School Shooter

Raising a School Shooter

2021
×
Edit this entry  
29
Ghost

Ghost

1990
×
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Read the review Edit this entry  
28
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Read the review Edit this entry  
26
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read the review Edit this entry  
26
Onward

Onward

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Hamilton

Hamilton

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
Read the review Edit this entry  
21
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Princess Diana's 'Wicked' Stepmother

Princess Diana's 'Wicked' Stepmother

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Iris

Iris

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Iris

Iris

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Amend: The Fight for America

Amend: The Fight for America

2021
×
Edit this entry  
05
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry