Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titanic

Titanic

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry