• Not Okay

    ★★

  • Persuasion

    ★½

  • Hustle

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • The Staircase

    ★★★★

  • Crush

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Girl from Plainville

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

  • The Batman

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Fresh

    ★½

  • The House

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • The Unforgivable

  • An Audience with Adele

  • All Too Well: The Short Film

  • A Man Named Scott

  • The Naked Eye

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Wolf

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • My Son

    ★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Baby Assassins

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • A Chiara

    ★★½

  • Benedetta

  • After Yang

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • The Fallout

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • JENO: 3-4AM

  • Pleasure

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½