Sort by

Mariah has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Windows

Windows

1980
×
★★★
Edit this entry  
29
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★½
Edit this entry  
26
What's Cooking?

What's Cooking?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Free Angela and All Political Prisoners

Free Angela and All Political Prisoners

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
10
A Lot Like You

A Lot Like You

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★
Edit this entry  
25
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
What's Cooking?

What's Cooking?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Fatima

Fatima

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★½
Edit this entry  
11
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Copycat

Copycat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diabolique

Diabolique

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry