• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • After

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Selah and the Spades

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • Tangerine

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • One Direction: This Is Us

    ★★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★★½

  • Short Term 12

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★½

  • Lawless

    ★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★½

  • Super 8

    ★★★

  • One Day

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • The Town

    ★★★