Sort by

mariamnasser699 has logged 475 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Split Ends

Split Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Girl from Plainville

The Girl from Plainville

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry