Sort by

mariamnasser699 has logged 38 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hands on a Hardbody: The Documentary

Hands on a Hardbody: The Documentary

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Question & Answer

Question & Answer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry