Sort by
  • The Pale Blue Eye

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Disenchanted

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • She Said

  • Rosaline

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • The Beasts

  • Obi-Wan Kenobi

  • Close

    ★★★½

  • Broker

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Leila's Brothers

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • R.M.N.

  • The Night of the 12th

    ★★★½

  • Love According to Dalva

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Rise

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Resurrection

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

  • Encanto

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Happening

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½