RSS feed for mariana 🧚‍♀️
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Pulling Up Roots

Pulling Up Roots

2015
×
Edit this entry  
06
We Were Hardly More Than Children

We Were Hardly More Than Children

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Beneath the Skin

Beneath the Skin

1981
×
Read the review Edit this entry  
06
Study of the Virgin in School Uniform Stripped Bare by Her Bachelors

Study of the Virgin in School Uniform Stripped Bare by Her Bachelors

1975
×
Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kidnap

Kidnap

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Let's Get Lost

Let's Get Lost

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Victor in Paradise

Victor in Paradise

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Source Code

Source Code

2011
×
★★
Edit this entry  
27
Applaud

Applaud

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Birds

Little Birds

2019
×
Edit this entry  
26
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Escape Room

Escape Room

2019
×
Edit this entry  
24
Crystal Swan

Crystal Swan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Failure

Failure

2013
×
Edit this entry  
19
It's Getting Late

It's Getting Late

2012
×
Edit this entry  
19
The Driftless Area

The Driftless Area

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

1988
×
Read the review Edit this entry  
09
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Despite Everything

Despite Everything

2019
×
★★
Edit this entry  
09
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Happiness Continues

Happiness Continues

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Music of Silence

The Music of Silence

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Marc Jacobs

Marc Jacobs

2014
×
★★
Edit this entry  
08
The Eye Was in the Tomb and Stared at Daney

The Eye Was in the Tomb and Stared at Daney

2017
×
Edit this entry  
08
All Over The Place

All Over The Place

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Furie

Furie

2019
×
Edit this entry  
08
Shooting Days

Shooting Days

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Code 8

Code 8

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Sully

Sully

2016
×
★★
Edit this entry  
05
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shut In

Shut In

2016
×
★★
Edit this entry  
02
The Warning

The Warning

2018
×
★★
Edit this entry  
02
The Bar

The Bar

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
ZONA

ZONA

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
World War Z

World War Z

2013
×
Edit this entry  
29
Some Dark Place

Some Dark Place

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
One Wheel Dance

One Wheel Dance

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Pizzly Bear

Pizzly Bear

2017
×
Edit this entry  
29
All About a Girl

All About a Girl

2004
×
★★★★
Edit this entry