• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Tall Girl 2

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

  • Dune

    ★★

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Godmothered

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • A Teacher

  • Mank

    ★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★½

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★