Sort by

mariana has logged 150 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry