• The Wasteland

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • A California Christmas: City Lights

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Father Christmas Is Back

  • Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Diana: The Musical

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Sounds Like Love

    ★★½

  • Friendzone

    ★★

  • Britney vs. Spears

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Untold: Breaking Point

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Dancing Queens

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½