• Holidate

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Dirt

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Glass Castle

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Baywatch

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Collateral Beauty

    ★★

  • Allied

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Hot Air

    ★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Sing

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Pete's Dragon

    ★★★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Nerve

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★